"Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych."
– Maria Montessori

Mierzynkowo to przedszkole, które powstało z myślą o tym, by stworzyć miejsce, w którym dzieci będą mogły czuć się jak w domu: bezpiecznie i ciepło. Na bazie akceptacji, indywidualnego podejścia do potrzeb dzieci, dbamy o wszechstronny rozwój poprzez realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego Ministerstwa Edukacji Narodowej (nasze działania są objęte nadzorem Kuratorium Oświaty) oraz nasze projekty oparte na sprawdzonych metodach:

  • Dwujęzyczne dzieci - English with BABY BEETLES - wiemy, że język angielski staje się niezbędnym elementem edukacji małego Europejczyka. Chcemy, by dla naszych dzieciaków był to drugi język, już nie "obcy". W Mierzynkowie od zajęć z angielskiego zaczynamy każdy dzień. Staramy się podczas tych zajęć nie używać języka polskiego. Atrakcyjne zabawy, piosenki, żywe tempo sprawiają, że dzieci nie tylko się uczą, ale i dobrze bawią. Przekonanie, że angielski to język globalnej komunikacji wspiera nasz udział w projekcie Aisec International Kindergarden. W ramach tej akcji dwa razy w roku pojawiają się w Mierzynkowie goście z różnych stron świata: przez cały tydzień opowiadają dzieciom o życiu ich rówieśników, ulubionych grach, zabawach, obowiązkach i przyjemnościach.
  • Dziecięca Matematyka - metoda Prof. Edyty Gruszczyk Kolczyńskiej i dr Ewy Zielińskiej - bazująca na osobistych doświadczeniach dziecka, zdobywanych w toku codziennych zajęć matematycznych prowadzonych przez nauczyciela. Zajęcia te wypełnione ciekawymi grami i zabawami przyczyniają się do rozwoju myślenia oraz hartowania emocji dziecka. Program działań rozłożony jest na cały rok w formie 12 kręgów tematycznych (m.in. orientacja przestrzenna, rytmy, liczenie, dokonywanie prostych operacji matematycznych, klasyfikowanie, konstruowanie gier). Kręgi te uwzględniają stopniowanie trudności adekwatnie do rozwoju dziecka.
  • Kinezjologia Edukacyjna Paula Dennisona.  Określana jest ona mianem "gimnastyki mózgu",  skutecznie uczy i pokazuje w praktyce możliwości wykorzystania naturalnego ruchu fizycznego, niezbędnego do organizowania pracy mózgu i ciała w celu rozszerzania własnych możliwości. Codzienne zabawy ruchowe przy muzyce oparte na propozycjach Paula Dennisona wspierają uczenie się, koordynację wzrokowo - ruchową, poczucie własnej wartości, zapewniają łatwość w porozumiewaniu się, nawiązywanie właściwych relacji.
  • Rosnę zdrowo - o zdrowiu nie tylko mówimy, ale dbamy o to, by dzieci chętnie zjadały posiłki. Na naszym stole pojawiają się więc potrawy lubiane przez dzieci, ale przygotowywane według surowych zaleceń Ministerstwa Zdrowia: ograniczamy cukier i sól, tylko raz w tygodniu podajemy produkty smażone, zachęcamy do jedzenia ciemnego pieczywa, ryb, kasz, oraz surowych warzyw i owoców.

 

Szybki kontakt

Przedszkole Niepubliczne Mierzynkowo
ul. Welecka 21A
72-006 Mierzyn

669 05 11 88 - Sekretariat
607 27 00 05 - Administracja

mierzynkowo@mierzynkowo.pl